filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Złote Lwy
1984
http://www.festiwalgdynia.pl
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Złote Lwy
Najlepszy film
wygrane
Austeria
(1982)
Jerzy Kawalerowicz
Po wybuchu I wojny światowej galicyjscy Żydzi chronią się w karczmie Taga.
Udział w konkursie głównym
nominacje
111 dni letargu
(1984)
Jerzy Sztwiertnia
Akademia pana Kleksa
(1983)
Krzysztof Gradowski
Był jazz
(1981)
Feliks Falk
Czas dojrzewania
(1984)
Mieczysław Waśkowski
Danton
(1982)
Andrzej Wajda
Do góry nogami
(1982)
Stanisław Jędryka
Fucha
(1983)
Michał Dudziewicz
Grzechy dzieciństwa
(1980)
Krzysztof Nowak-Tyszowiecki
Gwiezdny pył
(1982)
Andrzej Kondratiuk
Haracz szarego dnia
(1983)
Roman Wionczek
Historia pewnej miłości
(1974)
Wojciech Wiszniewski
Jest mi lekko
(1982)
Janusz Kidawa
Kamienne tablice
(1983)
Ewa Petelska
,
Czesław Petelski
Karate po polsku
(1982)
Wojciech Wójcik
Kartka z podróży
(1983)
Waldemar Dziki
Katastrofa w Gibraltarze
(1983)
Bohdan Poręba
Konopielka
(1981)
Witold Leszczyński
Krzyk
(1982)
Barbara Sass
Limuzyna Daimler-Benz
(1981)
Filip Bajon
Na straży swej stać będę
(1983)
Kazimierz Kutz
Pastorale Heroica
(1983)
Henryk Bielski
Planeta krawiec
(1983)
Jerzy Domaradzki
Powinowactwo
(1984)
Waldemar Krzystek
Przeznaczenie
(1983)
Jacek Koprowicz
Przyspieszenie
(1984)
Zbigniew Rebzda
Seksmisja
(1983)
Juliusz Machulski
Toccata
(1983)
Aleksander Kuc
Tragarz puchu
(1983)
Stefan Szlachtycz
Ultimatum
(1984)
Janusz Kidawa
W starym dworku czyli niepodległość trójkątów
(1984)
Andrzej Kotkowski
Wedle wyroków twoich...
(1983)
Jerzy Hoffman
Widziadło
(1983)
Marek Nowicki
Wielki Szu
(1982)
Sylwester Chęciński
Wir
(1983)
Henryk Jacek Schoen
Wszystko powiem Lilce!
(1984)
Wiktor Skrzynecki
Wyłap
(1982)
Henryk Dederko
Nagroda Specjalna Jury
Zdobywca
wygrane
Gwiezdny pył
(1982)
Andrzej Kondratiuk
Para dziwaków prowadzi spokojne i szczęśliwe życie pośród bujnej przyrody z dala od świata zewnętrznego.
Nagrody Główne - Srebrne Lwy Gdańskie
I Nagroda
wygrane
Seksmisja
(1983)
Juliusz Machulski
W roku 2044 zostają odhibernowani dwaj ostatni przedstawiciele płci męskiej, wprowadzając chaos do idealnego świata rządzonego przez Ligę Kobiet.
II Nagroda
wygrane
Konopielka
(1981)
Witold Leszczyński
Uporządkowane życie chłopa Kaziuka burzy młoda nauczycielka, która zostaje przydzielona do niego na kwaterę.
Brązowe Lwy Gdańskie
Najlepsza główna rola kobieca (1980,1981,1982-89)
wygrane
[Dorota Stalińska]
Dorota Stalińska
jako Marianna "Perełka" w filmie
Krzyk
(1982)
Najlepsza główna rola męska (1980,1981,1982-89)
wygrane
[Władysław Kowalski]
Władysław Kowalski
jako Jakub Rosenberg w filmie
Kartka z podróży
(1983)
Najlepsza muzyka (1980,1981,1982-89)
wygrane
W starym dworku czyli niepodległość trójkątów
(1984)
Zbigniew Raj
Dyapanazy nakrywa żonę na zdradzie z własnym synem, po czym zabija ją. Wkrótce ukazuje się duch Anastazji.
Najlepsza scenografia (1980,1981,1982-89)
wygrane
Seksmisja
(1983)
Janusz Sosnowski
W roku 2044 zostają odhibernowani dwaj ostatni przedstawiciele płci męskiej, wprowadzając chaos do idealnego świata rządzonego przez Ligę Kobiet.
Najlepsze zdjęcia (1980,1981,1982-89)
wygrane
Wir
(1983)
Wit Dąbal
Tomek uczy się w szkole z internatem. Wiadomość o śmierci matki sprowadza go do rodzinnego domu, gdzie zastaje nowo narodzone dziecko.
Najlepszy debiut reżyserski (1979)
wygrane
[Waldemar Dziki]
Waldemar Dziki
Kartka z podróży
(1983)
Najlepszy dźwięk (1980,1981,1982-89)
wygrane
Akademia pana Kleksa
(1983)
Jerzy Blaszyński
Młody Adaś Niezgódka rozpoczyna edukację w tajemniczej Akademii. Szkołę prowadzi czarodziej Pan Kleks, któremu pomaga inteligentny szpak Mateusz.
Najlepszy film niepełnometrażowy (1980,1981,1982-89)
wygrane
111 dni letargu
(1984)
Jerzy Sztwiertnia
Najlepszy montaż (1980,1981,1982-89)
wygrane
Niech cię odleci mara
(1982)
Mirosława Garlicka
Najlepszy scenariusz (1979)
wygrane
Toccata
(1983)
Aleksander Kuc
Dwaj mieszkający ze sobą bracia popadają w konflikt.
Nagroda Specjalna
Nagroda Dziennikarzy
wygrane
Danton
(1982)
Andrzej Wajda
Czasy Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Jeden z jej przywódców, Danton, zostaje oskarżony o zdradę i spisek przeciwko krajowi.
Wyróżnieni w roku 1984
Seksmisja
(
2/3
)
Kartka z podróży
(
2/3
)
Konopielka
(
1/2
)
Danton
(
1/2
)
111 dni letargu
(
1/2
)
Akademia pana Kleksa
(
1/2
)
Gwiezdny pył
(
1/2
)
Krzyk
(
1/2
)
Toccata
(
1/2
)
W starym dworku czyli niepodległość trójkątów
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.